12.10.2005 r. uczniowie klasy IVa naszej szkoły odwiedzili łódzki magistrat. Z dziećmi spotkał się wiceprezydent Łodzi Karol Chądzyński, który pokazał uczniom swój gabinet i opowiedział o rodzaju pracy. Czwartoklasistom bardzo podobały się zdobiące pokój obrazy, prezydencki fotel i kolekcja aniołków. Spotkanie zakończyło pamiątkowe zdjęcie uczniów z wiceprezydentem. Czwartoklasiści zwiedzili także Małą Salę Obrad Rady Miejskiej oraz Biuro Prasowe, w którym dowiedziały się jak działa strona internetowa urzędu. Wycieczkę do urzędu miasta zainicjowała wychowawczyni klasy - pani Olga Jesionek, która chce, aby uczniowie dobrze poznali swoje miasto. W szkole korzystając m.in. z materiałów promocyjnych o Łodzi dzieci przygotowały wystawę o mieście.